شب سرد
    
کلیه ID های ایرانیان از یاهو حذف خواهد شد 
 
به گزارش سایت ict-center.، روزنامه شرق با چاپ مطلبی، مدعی شد که یاهو در روز 2 آوریل 2006 میلادی، یعنی دقیقا در روز سیزده بدر ایرانی سرویس خود را به روی ایرانیان مسدود خواهد کرد.
 
روزنامه شرق چنین می گوید:
سایت اینترنتى «Yahoo» مسدود کردن این وب سایت بر روى ایرانیان را در دست بررسى دارد. «جف استیونس» سخنگوى «موسسه یاهو» روز گذشته در گفت وگو با شبکه FOX از احتمال مسدود شدن I.P. موتور جست وجوگر و «Messenger Yahoo» بر روى ایران خبر داد اما درباره علت این تصمیم چیزى نگفت.

به دنبال انتشار این خبر، «تریسى مورگان» مدیر فنى سایت «Google» نیز در گفت وگو با شبکه «abc» ضمن اعتراض به این تصمیم «یاهو» اعلام کرد که مجموعه «گوگل» هیچ دستورى را نپذیرفته و هیچ کشورى را تحریم نمى کند.
این مقام سایت گوگل به ایرانیان قول داد که خدمات موتور جست وجوگر گوگل و خدمات صندوق الکترونیکى «Gmail» هرگز بر روى ایرانیان مسدود نخواهد شد.
«تریسى مورگان» گفته است که از ابتداى سال ۲۰۰۶ میلادى هزاران پیام از ایرانیان در سراسر جهان دریافت کرده است مبنى بر این که لوگوى گرافیکى فصل بهار این سایت، «هفت سین» باشد. سایت اینترنتى «Yahoo» اعلام کرده است که در صورت موافقت مدیران سایت، در اولین ساعات روز دوم آوریل ۲۰۰۶ کلیه ID های ایرانیان بر روى «Yahoo Messenger» حذف مى شود.
 همچنین محتویات صندوق هاى پست الکترونیکى آنان نیز پاک مى شود و نشانى ها نیز آزاد خواهند شد و کاربران کشورهاى دیگر مى توانند آنها را اختیار کنند.
گفتنى است سایت گوگل سال قبل نیز در نوروز طرح هفت سین را در لوگوى خود گنجاند که با استقبال میلیون ها کاربر اینترنت ایرانى مواجه شد.
در صورتی که یاهو بخواهد سرویس اصلی خود، یعنی یاهو مسنجر را بر روی ایرانیان مسدود کند، عملا اینترنت در ایران بی کاربرد خواهد شد. زیرا، بیشتر کاربران اینترنتی ایران، به چت کردن مشغول هستند و گذشته از این، کلیه ارتباطات اینترنتی ایرانیان با داخل و خارج کشور، بعد از کارت های تلفن اینترنتی، Yahoo! Messenger است.
و همچنین، کلیه کافی نت ها نیز در ایران از طریق یاهو مسنجر و چت کسب درآمد می کنند. که با این عمل، کاسبی آنها نیز کساد خواهد شد.
در حال حاضر، ایرانیان دارای بیشترین تعداد کاربران در یاهو (حداقل در آسیا) هستند. چون همانطور که قبلا در سایت ict-center. اعلام شد، به دلیل ازدحام بیش از حد کاربران ایرانی در یاهو، چت روم های "آسیایی" به چت روم های "ایرانی" تبدیل شده است.
همچنین گفته شده که یاهو قصد دارد سرویس جستجوی خود، یعنی http://search.yahoo.com را نیز برای ایرانیان مسدود کند. که البته در این مورد خطری متوجه ایران نخواهد بود. چون موتو جستجوی گوگل با سرعت و کیفیت بیشتری جستجو را انجام داده و همچنین زبان فارسی را نیز پشتیبانی می‌کند.


نوشته شده توسط دوست در روز سه‌شنبه 8 فروردین‌ماه سال 1385 ساعت 03:09 ق.ظ

 پیوند |  چاپ |  نظرات [1]
       


آخرین مطالب

وبلاگ 
  ๐ وبـلاگ مـا

  ๐ تمـاس بـا مـا

----------------------------

موضوعات

----------------------------

آرشـیو وبـلاگ

----------------------------

خانه پیوند

----------------------------

پیوند روز

----------------------------

وضعـیت مسنـجر

آرزو 

وحـیــد 

----------------------------

دوسـتـان

شـــــب شـــعـــر

آمـوزش هـک

حـرف دل

بـاغـچـه

بــهــاره

پــری نـاز

آنـاهـیـتـا

رد-موو

My VIeWs

نـوش دارو

عروسک تـو

خدمات رایگان دکتر دیتا

----------------------------

جسـتجو در وبـلاگ


----------------------------

خبـرنـامه وبـلاگ

نام کاربری


----------------------------

تـعداد باز دید کنندگان
کل بازدید ها : 150933